נפלאות התבונה - כיצד עובד המוח?

אירוע אתנחתא השני ייערך בסימן נפלאות התבונה

 

הרצאה מרתקת בחינם בנושא נפלאות התבונה

נסתרות הן דרכיו של המוח, האיבר הראשי והחשוב ביותר במערכת העצבים של הגוף. לאורך השנים מבקשים חוקרים מתחומים שונים ללמוד על המוח ולהבין את חלקיו ואת פעולתו. למעשה, עוד ועוד דברים מתגלים על המוח והידע הנרכש בנושא רק הולך וגדל.

 

מדעי המוח

בתחום מדעי המוח מבקשים לחקור את האיבר, המשמש לניתוב ולעיבוד של מידע. זהו ענף מדעי בינתחומי שמשלב את הידע עם שיטות המחקר אשר הצטברו במגוון רב של תחומים כגון ביולוגיה, רפואה, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, הנדסה ועוד.

 

כיצד המוח עובד

זוהי אחת השאלות החשובות ביותר להתקדמות המדע העכשווי, ועם זאת היא אחת השאלות הבלתי פתורות. הרצון הבסיסי לשפוך אור על העקרונות השולטים במודעות, בעיבוד מידע, בזיכרון, בחישה, ברגשות, בתקשורת ובקבלת החלטות, מושך חוקרים רבים מתחומים שונים. מלבד הרצון להבין את עקרונות היסוד של תפקוד רשתות עצבים והמוח, ישנו רצון עז בחברה לפצח את המנגנון המוביל לתפקוד מוחי לקוי, לטפל בהפרעות מוחיות ולמנוע הישנות של מקרים אלה עד כמה שאפשר.

 

בסדרת ההרצאות "נפלאות התבונה", במסגרת אירועי "אתנחתא", נעסוק בנסתרות המוח מזוויות שונות. בין התחומים שבהם נעסוק: מחלות מערכת העצבים ודרכי זיהוי וטיפול, קבלת החלטות, המוח הגברי והמוח הנשי, התמכרות ורובוטיקה.

רישום לניוזלטר

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>